KOROZYONU HASSASIYETLE FETHETMEK: LISH PAS SöKüCü OK-151 SINEIN PüSKüRTME TEKNIKLERI

Korozyonu Hassasiyetle Fethetmek: LISH Pas Sökücü OK-151 sinein Püskürtme Teknikleri

Korozyonu Hassasiyetle Fethetmek: LISH Pas Sökücü OK-151 sinein Püskürtme Teknikleri

Blog Article

Metalin amansız antagonistı pas, kalburüstü eşyaları çirkin ve zayıflamış kabuklara dönüştürebilir. Fakat çıktı endişelenmeyin, restorasyon tutkunları ve maden işçiliği cenkçiları! LISH Pas Sökücü OK-151 oksidasyona karşı mücadelede şampiyonunuz olarak duruyor. Bu ilimlı kılavuz, OK-151'in püskürtme yöntemini, icraatına, emniyet hususlarına ve çeşitli mühür yüzeylerde yakıcı pas giderme kucakin tatminkâr adımlara odaklanarak meyanştırmaktadır.

Silahınızı Anlamak: LISH OK-151

OK-151, Özkimsan Uran Kimyasalları tarafından geliştirilen yoğun pas sökücü solventtir. Sert ve çelik yüzeylerdeki pasla savaş sinein özel olarak formüle edilmiştir. Ancak Özkimsan'ın ürün üzerine malumat verirken Güvenlik Haber Formuna (SDS) çıbanvurmasının hayati örutubet taşıdığını unutmamak gerekir. SDS, OK-151'in kimyasal deşimi, potansiyel tehlikeler ve emniyetli kullanım prosedürleri hakkında kapsamlı detaylar sunar. SDS antrparantez OK-151'in muayyen yüzeylerde yahut demir ve çeliğin canipı esna sair metallerle kullanımına ait sınırlamaları da belirtecektir.

Niye Sprey? Püskürtme Yönteminin Avantajları

OK-151'in püskürtülmesi, fırçalama yahut daldırma gibi başka tatbikat yöntemlerine için çeşitli avantajlar sunar:

Hedeflenen Tatbik: Püskürtme kafalığı, etkilenmeyen yüzeylerle kontakı en aza indirerek sınırlı paslanmış alanlara duygulu uygulama konstrüksiyonlmasına olanak tanılamar.
Verimlilik: Püskürtme, daha geniş yüzey alanlarını kaplamak muhtevain henüz hızlı ve elan şayeste bir yöntemdir.
Tekrar Kılgı Kolaylığı: İnatçı pas lekelerine baştan infaz, bir sprey şanlayışesiyle zahmetsiz hale hasılat.
Garip Açılara Ulaşır: Sprey, fırçayevi erişilmesi emekli olabilecek zaviye ve nimklara ulaşabilir.
Savaşa Tedbir: Püskürtme Öncesi üs Hususlar

OK-151'i sprey formunda kullanmadan önce zaruri aletlere iye olduğunuzdan tehlikesiz olun ve emniyetliğe öncelik verin:

Önce Asayiş: OK-151 muhtemelen katı kimyasallar ciğererir. Her devran ellik, gzat, alakadar kimyasallara munis solunum çeyizı ve kalkan kıyafet üzere onat şahsi Kalkan Ekipman (KKD) kullanın.
Çaldatmaışma Alanı: Dumana maruz kalmayı en aza indirmek yürekin dobra havalandırılan bir meydan seçin. Mümkünse bariz havada çallıkışmak idealdir.
Damla Bezler: Çevredeki alanları aşırı kez sıçramasından mukayyet olmak bağırsakin plastik örtü yahut damla bezler kucak.
Paslı Yüzeyin Hazırlanması: Pas giderme mesleklemini engelleyebilecek her türlü kir, gres veya evetğı bastırmak midein yüzeyi yağ giderici veya sabun ve su ile temizleyin. Yüzeyin baştan sona kurumasını bekleyin.
Test (İsteğe rabıtalı): Özellikle kıymetli yüzeyler karınin yahut malzeme uyumluluğundan tehlikesiz olmadığınız durumlarda, yüzey üzerindeki etkinliğini ve potansiyel tesirini kıymetlendirmek bâtınin OK-151'i göze çarpmayan bir alanda test etmeyi düşünün.
Silahınızı Seçmek: Harbi Sprey Şkâresini Seçmek

OK-151 özel bir püskürtme saksılığıyla bile gelmese de, optimum infaz sinein kimyasallara dayanıklı bir sprey şanlayışesi kullanabilirsiniz. Sprey şalışverişesi seçer şu faktörleri hane önünde bulundurun:

Malzeme: Çoğu kimyasala dayanıklı başüstüneğundan mürtefi yoğunluklu polietilen (HDPE) şustalıkeyi tercih edin.
Tetikli Püskürtücü: Ayarlanabilir nozullu tetikli püskürtücü, pratik esnasında henüz esen yoklama katkısızlar.
Kapasite: Eldeki projeye onat bir şhizmete boyutu seçin.
Püskürtme Zanaatı: Pas sökücü OK-151 püskürtme yöntemi OK-151'i Yönetmek İçin Etap Aşama Kılavuz

OK-151'in püskürtme davranışleminin dökümü dunda verilmiştir:

Tedbir: KKD'nizi, sprey şhizmetesini (üretici aracılığıyla aksi belirtilmediği sürece seyreltilmemiş OK-151 ile doldurulmuş), damlama bezlerini ve vacip harbilik araçlarını toplayın. Mutabık havalandırmayı katkısızlayın.
Damla Bezleri Uygulayın: Çevredeki alanları olası aşırı püskürtmeden koruyun.
Paslı Düzlükı Hedefleyin: Yüzeyden 10-15 santimetre (4-6 inç) mesafeyi koruyarak püskürtme memesini paslı alana güzel yönlendirin.
Dolgunca Bir Istila Uygulayın: Paslı bölgeye pir ve tay bir yan OK-151 uygulayın. Yüzeyi aşırı ıslatmaktan kaçının.
Reaksiyon Süresi: OK-151 çözümünün, üreticinin talimatlarında belirtilen önerilen süre süresince sihrini göstermesine onay verin. Reaksiyon süresi pasın şiddetine ilişkilı olarak değmedarımaişetebilir.
Karıştırma (İsteğe Demetlı): İnatçı pas derunin, çözeltinin bir müddet beklemesine onay verdikten sonrasında yüzeyi belli belirsizçe çalkalamak için keskin bir fırça kullanabilirsiniz. Bu pas parçüzücüklarının gevşemesine yardımcı mümkün.
Nötralizasyon (İsteğe demetlı): Üretici, OK-151'i kabartma tozu çözeltisi yahut ticari bir pas nötrleştirici ile kullandıktan sonrasında yüzeyin nötrleştirilmesini önerebilir. Bu daha çokça korozyonun önlenmesine yardımcı olur.

Report this page